PRODUKT DNIA
Membrana CSM RE1812-80
Membrana CSM RE1812-80
36,90 zł 30,00 zł
szt.
Membrana CSM NE1812-70
Membrana CSM NE1812-70
78,90 zł 64,15 zł
szt.
PRODUCENCI

Oriontec dla domu
Oriontec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnoscią Sp. K. 

Mazańcowice 57
43-391 Mazańcowice

 +48 722 118 300
 sklep@oriontecdladomu.pl

Możesz też skorzystać z naszego chatu online już teraz!

Godziny otwarcia: 

poniedziałek-czwartek: 08:00-16:30 
piątek: 08:00-14:00 

PŁATNOŚCI

Przelew Bankowy Alior Bank
Numer konta:
20 2490 0005 0000 4600 3553 2233

ZOBACZ OBSŁUGIWANE SYSTEMY PŁATNOŚCI 

Sposoby Płatności:
1. Płatność za pobraniem
2. Płatność przy odbiorze
3. System Płatności PayU
4. Przelew bankowy

 

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

DOSTAWA

Sposoby dostawy:

  • Poczta Polska
  • DHL
  • Paczkomaty
  • Odbiór osobisty

       poczta polska     dhl 

              

DOSTAWA

W związku z epidemią koronawirusa w chwili obecnej, nie ma możliwości odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym.

Wysyłanie zamówionych towarów będzie odbywało się 2 razy w tygodniu. 
Zapraszamy do zakupów przez sklep internetowy.

FILTRY DO WODY - DLACZEGO UZDATNIAĆ WODĘ?

Woda jest niezbędna, by w organizmie człowieka mogły zachodzić wszystkie procesy warunkujące jego prawidłowe funkcjonowanie. Wszelkie niedobory płynów w ciele mają wpływ na pracę narządów wewnętrznych i nasz wygląd, dlatego tak ważna jest odpowiednia podaż wody.

Organizm człowieka potrzebuje wielu różnych składników odżywczych, dlatego codzienny jadłospis powinien być możliwie urozmaicony. W kwestii napojów jest jednak mniej wymagający – nie musimy pić soków, kawy czy herbaty. Jedynym naprawdę niezbędnym płynem jest woda. Obecnie możemy wybierać między różnymi jej rodzajami, ale szczególnie godna polecenia jest woda zmineralizowana. Zawartość składników mineralnych czyni z niej bowiem wartościowy napój, który oprócz nawodnienia zapewnia podaż cennych mikroelementów. Efekt ten możemy uzyskać stosując specjalne mineralizatory stosowane w większości systemów filtracyjnych. Zawartość wapnia i magnezu oddziałuje pozytywnie na nasze samopoczucie i przemianę materii.

woda

W zależności od źródła wody problemy z jakością wody są różne. Użytkownicy na całym świecie cierpią z powodu skutków złej jakości wody. Czy to gospodarstwo domowe, fabryka, czy przemysł spożywczy lub farmaceutyczny, każdy z nich ma swoje oczekiwania co do jakości wody. Kiedy dostarczana woda nie spełnia tych oczekiwań, branża uzdatniania wody oferuje rozwiązania w celu poprawy jej jakości.

Stacje uzdatniania wody są zwykle wyposażone w inteligentny system sterowania przepływowego i system regeneracji. Działają automatycznie i nie wymagają codziennej obsługi. Urządzenie z reguły montuje się w pobliżu domowego ujęcia wody. Ważne jest, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne oraz odpływ do kanalizacji.

Celem uzdatniania wody jest usuwanie zanieczyszczeń w wodzie lub zmniejszenia stężenia tych zanieczyszczeń, aby spełniała warunki do jej końcowego zastosowania. Mogą być stosowane różne rodzaje uzdatniania w zależności od jakości wody wejściowej oraz końcowych oczekiwań użytkownika.

 

Filtr do oczyszczania wody w Odwróconej Osmozie


Odwrócona osmoza jest najdoskonalszym sposobem filtracji dostępnym w obecnej chwili. Czyści wodę z 99,8% zanieczyszczeń, w tym z bakterii i wirusów jak również z nieprzyjemnych zapachów i aromatów, dzięki czemu jest w 100% bezpieczny, nawet dla dzieci. Odwrócona osmoza to naturalny i ekonomiczny sposób uzyskiwania wody pitnej w domu. Jest to także najczęściej stosowana metoda uzdatniania wody stosowana przez producentów wody butelkowanej. Jest skuteczna w usuwaniu lub znacznej redukcji bardzo szerokiego spektrum zanieczyszczeń. Spośród wszystkich dostępnych technologii używanych do uzdatniania wody w zastosowaniach domowych gwarantuje najskuteczniejsze oczyszczenie wody. Odwrócona osmoza umożliwia usunięcie z wody cząstek tak małych jak pojedyncze jony.

filtry narurowe

Filtr do wody w domu - narurowy

Filtr narurowy stosuje się do zamontowania na rurze doprowadzającej wodę do domu lub bezpośrednio przed urządzeniami gospodarstwa domowego. Może być montowany pojedynczo lub szeregowo, tworząc całe systemy filtrujące. Przystosowany do użycia z dowolnymi standardowymi wkładami dziesięciocalowymi wszystkich producentów.
Możliwość użycia dowolnych rodzajów wkładów jak np:
mechaniczneprzeznaczone do oczyszczania cząsteczek osadów wody, takich jak rdza, kamień, muł
odżelaziające- przeznaczone do usuwania żelaza oraz innych zanieczyszczeń
węglowe- przeznaczone do zmniejszania zawartości chloru oraz produktów ubocznych chlorowania 
zmiękczające- przeznaczone do zmniejszania twardości wody kranowej 
usuwające kamień- szczególnie polecana dla tych którzy mają problemy z kamieniem osadzającym się na urządzeniach domowych takich jak pralka czy zmywarka. 

 

filtr dzbankowy


Filtry dzbankowe do uzdatniania wody

Najtańszy i najskuteczniejszy sposób na uzyskanie wody pitnej w kuchni. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu: dzięki filtrowi zamontowanemu w dzbanku możemy w kilka minut cieszyć się oczyszczoną wodą kranową. Mieszanina filtracyjna zmniejsza zawartość związków takich jak: 
twardość (zapobiega tworzeniu się kamienia, woda staje się miękka)
chlor (ulepszony smak oraz zapach wody: woda jest oczyszczona z rakotwórczych związków chloroorganicznych), żelazo i mangan (usuwa metaliczny smak), metale ciężkie (nie pozwalają metalom gromadzić się w ciele człowieka) oraz związki organiczne. Dzięki swojemu rozmiarowi może służyć zarówno w domu jak i w podróży.

złoże

 
System uzdatniania wody to również złoża filtracyjne i żywice

Środki filtracyjne takie jak złoża i żywice to integralna część stacji uzdatniających wodę. W zależności od przeznaczenia danego filtra, używany jest dany rodzaj złoża. Niektóre złoża do regeneracji wymagają soli kamiennej, nadmanganianu potasu lub innych substancji chemicznych, podczas gdy w przypadku innych wystarczy płukanie wsteczne. Tę formę oczyszczania wody stosuje się jako medium filtracyjne w większych urządzeniach takich jak odżelaziacze, zmiękczacze wody czy zestawy demineralizacji wody. Są  również stosowane jako gotowe wkłady do filtrów narurowych oraz systemów odwróconej osmozy.
Stosowane są do usuwania związków takich jak: mangan i żelazo oraz wapń i magnez (zmiękczanie wody).

Lampy UV

lampa uv

Lampy UV przeznaczone są do dezynfekcji wody pitnej w instalacjach prywatnych i miejskich, wody basenowej, wody użytkowej w przemyśle spożywczym, farmacji i wielu innych; w szczególności wód pochodzących ze studni gdzie mnożą się wirusy i bakterie.
Mają one właściwości bakteriobójcze. Stosuje sie je jako zabezpieczenie przed wtórnym skażeniem wody lub ochronę przed bakteriami. Promienie ultrafioletowe niszczą strukturę komórek bakterii a woda po naświetleniu zostaje odkażona już po upływie kilku sekund.  Sterylizacja z wykorzystaniem lamp UV eliminuje konieczność używania środków chemicznych niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

 

 

odżelaziacze

Filtry do wody twardej - zmiękczacze i odżelaziaczeWiększość gospodarstw domowych zaopatrywana jest w wodę o dużej ilości manganu i żelaza, oraz wapnia i magnezu nadającej wodzie cechy określane mianem twardości wody. Znaczne nasycenie wody związkami wapnia i magnezu prowadzi do zwiększonego zużycia środków myjących i piorących, a także odkładania się kamienia wpływającego na nasz sprzęt sanitarny. Wysoka zawartość żelaza i manganu w wodzie jest przyczyną powstawania żółtych, rudawych, a nawet brązowych zacieków na armaturze kuchennej i łazienkowej. W trakcie prania woda o wysokim stężeniu żelaza może też uszkodzić ubrania, tworząc na nich niespieralne plamy. Ponadto woda taka ma nieprzyjemny, zniechęcający smak i zapach. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest skuteczne pozbycie się tych problemów, poprzez zmiękczanie oraz odżelazianie wody w każdym domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl