PRODUKT DNIA
Membrana CSM RE1812-80
Membrana CSM RE1812-80
36,90 zł 30,00 zł
szt.
Membrana CSM NE1812-70
Membrana CSM NE1812-70
78,90 zł 64,15 zł
szt.
PRODUCENCI

Oriontec dla domu
Oriontec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnoscią Sp. K. 

Mazańcowice 57
43-391 Mazańcowice

 +48 722 118 300
 sklep@oriontecdladomu.pl

Możesz też skorzystać z naszego chatu online już teraz!

Godziny otwarcia: 

poniedziałek-czwartek: 08:00-16:30 
piątek: 08:00-14:00 

PŁATNOŚCI

Przelew Bankowy Alior Bank
Numer konta:
20 2490 0005 0000 4600 3553 2233

ZOBACZ OBSŁUGIWANE SYSTEMY PŁATNOŚCI 

Sposoby Płatności:
1. Płatność za pobraniem
2. Płatność przy odbiorze
3. System Płatności PayU
4. Przelew bankowy

 

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

DOSTAWA

Sposoby dostawy:

  • Poczta Polska
  • DHL
  • Paczkomaty
  • Odbiór osobisty

       poczta polska     dhl 

              

DOSTAWA

W związku z epidemią koronawirusa w chwili obecnej, nie ma możliwości odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym.

Wysyłanie zamówionych towarów będzie odbywało się 2 razy w tygodniu. 
Zapraszamy do zakupów przez sklep internetowy.

Membrana CSM NE1812-70

Membrana CSM NE1812-70
Membrana CSM NE1812-70

Producent: CSM
Przepływ: 14,2/godzinę
Odrzucanie soli: 40-60%
Odrzucanie MgSo4: 95%
Waga (netto/brutto): 0,5 kg
Wymiary (śr. x wys.),mm: 50 x 300

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena brutto: 78,90 zł (netto: 64,15 zł )
szt.

Głównym, ale nie jedynym zadaniem, jakie mają przed sobą membrany nanofiltracyjne, jest udział w procesachusuwania jonów wielowartościowych, gdzie przypada największy procent ich stosowania. Ponadto, proces nanofiltracji jest wykorzystywany w celu zmiękczania wody.

Nanofiltracja wody — niezawodne membrany nanofiltracyjne

Membrana nanofiltracyjna to komponent biorący udział w grupie procesów filtracji fizycznej, której funkcją nadrzędną jest separacja cieczy od ciał stałych oraz zawiesin. W zależności od tego, jaki rodzaj membrany nanofiltracyjnej został zastosowany, produktem końcowym procesu filtracji, jest woda pozbawiona zanieczyszczeń o różnej zawartości soli. Wprowadzanie coraz większej ilości udoskonaleń dla produktów takich jak membrany nanofiltracyjne, wynika z ciągłego pogarszania się jakości zasobów wodnych, które są konsekwencją stopniowo zwiększającego się poziomu zanieczyszczeń środowiska.

Membrana nanofiltracyjna zapewnia efektywne oczyszczenie wody

Najistotniejszym elementem niezbędnym do prawidłowego przebiegu procesu, w którym biorą udział membrany nanofiltracyjne są właśnie membrany. Występują w postaci cienkiej, porowatej warstwy o różnych zdolnościach przepustowych, a umiejscowione są na podstawie wspierającej. Podstawa, na której osadzona jest membrana, wykonywana jest z polimerów lub ceramiki o gąbczastej strukturze.

Membrany nanofiltracyjne możemy podzielić ze względu na wielkość porów, których wymiary odpowiadają wielkości cząsteczek, jakie zostają odseparowane od filtrowanej cieczy. Efektywność procesów filtracyjnych jest uzależniona nie tylko od parametrów procesowych, ciśnienia wody, temperatury, czy stopnia koncentracji, ale również tego, jaka membrana nanofiltracyjna została wykorzystana. Punkt odcięcia filtrów, czyli określenie porowatości, definiuje rodzaj przeprowadzonej filtracji, do której możemy zaliczyć nanofiltację, mikrofiltrację, ultrafiltrację, a także proces odwróconej osmozy.

Membrany z racji swojej ciągłej styczności z czynnikami ryzyka, są elementami ulegającymi eksploatacji, a ich średnia żywotność wynosi około 10 lat. Dokładny okres, w jakim membrana nanofiltracyjna może pracować prawidłowo i bezawaryjne, zależy od intensywności użytkowania, ciśnienia, objętości oraz jakości wody zasilającej.

Czym jest nanofiltracja membranowa?

Nanofiltracja to jedna z najpopularniejszych technologii uzdatniania wody. Zapewnia filtrację cieczy, separując ją od szkodliwych związków, przy jednoczesnym zachowaniu jej pozytywnych i dobroczynnych związków mineralnych. Istotą procesu jest wstępne, mechaniczne oczyszczenie ze wszystkich zanieczyszczeń o różnej wielkości, w zależności od zastosowanej technologii oraz rodzaju membrany. Woda poddawana oczyszczaniu przepływa przez filtry pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, a jego prawidłowa kalibracja jest elementem niezbędnym do zapewnienia ekonomicznej pracy całego procesu, a także bezawaryjności i wydajności. Przykładami najczęściej usuwanych za pomocą nanofiltracji związków, są między innymi metale ciężkie, pestycydy, węglan wapnia oraz bakterie i wirusy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl