PRODUKT DNIA
Membrana CSM RE1812-80
Membrana CSM RE1812-80
36,90 zł 30,00 zł
szt.
Membrana CSM NE1812-70
Membrana CSM NE1812-70
78,90 zł 64,15 zł
szt.
PRODUCENCI

Oriontec dla domu
Oriontec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnoscią Sp. K. 

Mazańcowice 57
43-391 Mazańcowice

 +48 722 118 300
 sklep@oriontecdladomu.pl

Możesz też skorzystać z naszego chatu online już teraz!

Godziny otwarcia: 

poniedziałek-czwartek: 08:00-16:30 
piątek: 08:00-14:00 

PŁATNOŚCI

Przelew Bankowy Alior Bank
Numer konta:
20 2490 0005 0000 4600 3553 2233

ZOBACZ OBSŁUGIWANE SYSTEMY PŁATNOŚCI 

Sposoby Płatności:
1. Płatność za pobraniem
2. Płatność przy odbiorze
3. System Płatności PayU
4. Przelew bankowy

 

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

DOSTAWA

Sposoby dostawy:

 • Poczta Polska
 • DHL
 • DPD
 • Paczkomaty
 • Odbiór osobisty

       poczta polska     dhl 

  

DOSTAWA

W związku z epidemią koronawirusa w chwili obecnej, nie ma możliwości odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym.

Wysyłanie zamówionych towarów będzie odbywało się 2 razy w tygodniu. 
Zapraszamy do zakupów przez sklep internetowy.

PROMOCJA
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Slim
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Slim
49,90 zł 42,90 zł 40,57 zł 34,88 zł
szt.
Filtr do wody Odwrócona Osmoza RObust 1500 Ecosoft Horeca
Filtr do wody Odwrócona Osmoza RObust 1500 Ecosoft Horeca
3 359,90 zł 2 299,00 zł 2 731,63 zł 1 869,11 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Ecosoft Luna
Dzbanek filtrujący Ecosoft Luna
34,90 zł 28,90 zł 28,37 zł 23,50 zł
szt.
Filtr do wody Odwrócona Osmoza RObust PRO Ecosoft Horeca
Filtr do wody Odwrócona Osmoza RObust PRO Ecosoft Horeca
4 499,90 zł 3 499,90 zł 3 658,46 zł 2 845,45 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Shape
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Shape
49,90 zł 42,90 zł 40,57 zł 34,88 zł
szt.
Wszystko, co musisz wiedzieć: Jaki filtr do wody wybrać? cz. 2
Wszystko, co musisz wiedzieć: Jaki filtr do wody wybrać? cz. 2

Dlaczego dodatkowa filtracja jest potrzebna?

W przypadku tak zwanej wody miejskiej proces filtracji jest mniej skomplikowany, ponieważ dostarczana woda musi spełniać odpowiednie kryteria i nadawać się do picia. Problemy w większym stopniu pojawiają się w przypadku własnego źródła, czyli studni głębinowych. Konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego badania wody, w celu określenia jej stanu, a także podjęcia środków koniecznych do jej uzdatniania. Na podstawie takich badań, fachowiec dobierze odpowiedni rodzaj filtrów do wody pitnej, wielkość, komponenty oraz wydajność, która jest uzależniona od ilości mieszkańców i dziennego zużycia. Istotnymi czynnikami przy wyborze filtrów są również:

 • typ instalacji wodnej,

 • ilość miejsca na urządzenie,

 • dostęp do wody,

 • dostęp do kanalizacji.

W celu zapewnienia optymalnych warunków pracy dla domowej stacji uzdatniania wody, konieczna jest przestrzeń o wymiarach co najmniej 150 cm × 200 cm i wysokości 230 cm, a także ogrzewane i wentylowane pomieszczenie.

Podział filtrów ze względu na zastosowanie

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, spośród których każdy odpowiedzialny jest za inny rodzaj filtracji. Aby mieć pewność, który z nich najlepiej spełni swoje zadanie i będzie idealny w przypadku konkretnych zanieczyszczeń wody, warto poznać kilka podstawowych filtrów oraz ich przeznaczenia.

Filtry mechaniczne zeolitowe

Idealne rozwiązanie przy wysokim poziomie mętności wody. Ten filtr mechaniczny ze złożem zeolitowym zagwarantuje wysoką przejrzystość wody, dzięki wyodrębnianiu cząstek o średnicy nawet poniżej 5 μm. Co więcej, zbiornik filtracyjny dzięki swojej dużej powierzchni może zapewnić wysoką wydajność, a złoża praktycznie nie trzeba wymieniać.

Zmiękczacze wody

Wielkość zmiękczaczy oraz ilość żywicy jonowymiennej zależy od poziomu twardości, oraz szacowanego zużycia. Głównym zadaniem zmiękczaczy jest zamiana jonów magnezu oraz wapnia na jony sodu. W przypadku gdy kationit zmiękczający ma styczność z silnie zażelazioną wodą, może ulec szybszej eksploatacji i konieczna będzie jego częstsza wymiana.

Filtry wielofunkcyjne

Ich głównym zadaniem jest usuwanie z wody żelaza, magnezu, a także podobnie jak w przypadku zmiękczaczy do wody, usuwanie jonu amonowego oraz niektórych substancji organicznych. W przypadku filtrów wielofunkcyjnych konieczna jest regularna konserwacja, w celu zapewniania ich prawidłowej pracy.

Filtry węglowe

Zadaniem filtrów wypełnionych węglem aktywnym filtry jest usuwanie zanieczyszczeń organicznych, nadmiaru chloru, a także poprawienie smaku oraz zapachu wody, Do prawidłowej pracy tych filtrów przyczynia się systematyczna wymiana złoża węglowego, odbywająca się mniej więcej co 3 do 5 lat.

Lampy bakteriobójcze UV

W ich przypadku do wody nie wprowadza się żadnych substancji, które poza oczyszczaniem mogą powodować również minimalne zmiany w smaku. Ten rodzaj uzdatniania wody warto zastosować, jeśli wykryto w niej mikroorganizmy. Do prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest wymiana promiennika UV, mniej więcej co 12 miesięcy (8000 godzin).

Odżelaziacze ze złożem katalicznym

Rodzaj filtrów wykorzystywanych do usuwania z wody żelaza oraz magnezu. Woda jest przepuszczana przez całą powierzchnię złoża katalicznego, a co za tym idzie jego niewłaściwie płukanie, może doprowadzić do szkodliwego nagromadzenia się cząsteczek żelaza. Wymiana złoża powinna zatem odbywać się mniej więcej co 5-10 lat.

Filtry neutralizujące

Stosowane głównie dla podniesienia odczynu pH, ale mogą również przyczynić się do wyeliminowania z wody manganu oraz niewielkich stężeń żelaza. Aby filtry działały poprawnie, konieczna jest wymiana złoża filtracyjnego mniej więcej co 5 lat.

Systemy kuchenne

Wykorzystywane w celu usunięcia substancji już rozpuszczonych w wodzie. Przykładem takiego procesu jest system odwróconej osmozy, który zapewnia filtrację na kilku płaszczyznach:

 • wstępnej,

 • osmotycznej,

 • mineralizacji,

 • końcowej.

Aby zapewnić długie lata eksploatacji, niezbędne jest zadbanie o systematyczną konserwację i wymianę takich elementów jak: membrany oraz promienniki UV.

Nie istnieje zatem filtr uniwersalny, spełniający wszystkie najważniejsze oczekiwania. Kluczem do zapewnienia sobie idealnie klarownej, czystej i smacznej wody, jest przede wszystkim wiedza na temat jej stanu i odpowiednia profilaktyka.

Poprzedni
Następny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl