PRODUKT DNIA
Membrana CSM RE1812-80
Membrana CSM RE1812-80
36,90 zł 30,00 zł
szt.
Membrana CSM NE1812-70
Membrana CSM NE1812-70
78,90 zł 64,15 zł
szt.
PRODUCENCI

Oriontec dla domu
Oriontec Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnoscią Sp. K. 

Mazańcowice 57
43-391 Mazańcowice

 +48 722 118 300
 sklep@oriontecdladomu.pl

Możesz też skorzystać z naszego chatu online już teraz!

Godziny otwarcia: 

poniedziałek-czwartek: 08:00-16:30 
piątek: 08:00-14:00 

PŁATNOŚCI

Przelew Bankowy Alior Bank
Numer konta:
20 2490 0005 0000 4600 3553 2233

ZOBACZ OBSŁUGIWANE SYSTEMY PŁATNOŚCI 

Sposoby Płatności:
1. Płatność za pobraniem
2. Płatność przy odbiorze
3. System Płatności PayU
4. Przelew bankowy

 

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub fakturę VAT.

DOSTAWA

Sposoby dostawy:

  • Poczta Polska
  • DHL
  • DPD
  • Paczkomaty
  • Odbiór osobisty

       poczta polska     dhl 

  

DOSTAWA

W związku z epidemią koronawirusa w chwili obecnej, nie ma możliwości odbioru osobistego w naszym sklepie stacjonarnym.

Wysyłanie zamówionych towarów będzie odbywało się 2 razy w tygodniu. 
Zapraszamy do zakupów przez sklep internetowy.

PROMOCJA
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Shape
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Shape
42,90 zł 42,90 zł 34,88 zł 34,88 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Slim
Dzbanek filtrujący Ecosoft Dewberry Slim
49,90 zł 42,90 zł 40,57 zł 34,88 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Ecosoft Luna
Dzbanek filtrujący Ecosoft Luna
34,90 zł 28,90 zł 28,37 zł 23,50 zł
szt.
Lampa bakteriobójcza UV do wody – jak działa?
Lampa bakteriobójcza UV do wody – jak działa?

Podział lamp bakteriobójczych do dezynfekcji wody

Lampy UV można podzielić ze względu na żarnik, który stanowi serce każdej lampy i jest odpowiedzialny za emitowanie promieniowania ultrafioletowego. Ze względu na rodzaj żarników i różnice ciśnień par w ich wnętrzu, lampy UV możemy podzielić na:

  • niskociśnieniowe,

  • średniociśnieniowe,

  • wysokociśnieniowe.

Warto zaznaczyć, że lampy wysokociśnieniowe, mimo iż występują w podziale, to nie są wykorzystywane do oczyszczania i uzdatniania wody. Spośród pozostałych dwóch rodzajów zdecydowanie najlepsze właściwości odkażające i bakteriobójcze wykazuje lampa niskociśnieniowa, która praktycznie w całości emituje promienie w paśmie 254 nm. Z kolei lampy średniociśnieniowe emitują swoje promieniowanie w szerszym zakresie UV, czego konsekwencją mniejsza skuteczność eliminacji bakterii znajdujących się w wodzie.

Do podziału lamp UV może również posłużyć temperatura nagrzewania. Jest to niepozorny, ale bardzo istotny parametr, który odpowiada za prawidłowe działanie żarnika. W tym przypadku również lepiej wypadają lampy niskociśnieniowe, ponieważ do ich prawidłowej pracy wystarcza rozgrzanie do temperatury zaledwie 65 stopni. Z kolei lampy średniociśnieniowe do osiągnięcia swojej pełnej wydajności potrzebują aż 900 stopni Celsjusza, co może być przyczyną odkładania się kamienia oraz spadku wydajności lampy UV służącej do uzdatniania wody.

Zalety i wady lamp UV do wody

Kluczową zaletą stosowania bakteriobójczych lamp UV do uzdatniania wody, jest całkowity brak styczności wody ze środkami chemicznymi, co zapewnia jej nienaruszone walory organoleptyczne. Działanie lamp nie zmienia również smaku ani zapachu cieczy, a samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, ponieważ nie wymaga ciągłego podawania odpowiedniej ilości substancji chemicznych.

Obecnie dezynfekcja za pośrednictwem promieni UV jest uznawana za jedną z najwydajniejszych i najskuteczniejsi metod dezynfekcji cieczy. Co więcej, stosowanie lamp jest stosunkowo tanie i nie wymaga specjalistycznej wiedzy do przeprowadzenia jej prawidłowej konserwacji.

Niestety, jak każde urządzenie, również bakteriobójcze lampy UV posiadają wady. W przypadku lamp bakteriobójczych do dezynfekcji jedną z najistotniejszych niedogodności jest brak zmiany składu chemicznego uzdatnianej wody. Jeśli znajdują się w niej szkodliwe zanieczyszczenia, np. żelazo, miedź lub wysoki poziom twardości wody, lampa bakteriobójcza ich nie zniszczy. W takich przypadkach łatwo również o obniżenie żywotności lampy. Warto mieć także na uwadze, że promieniowanie UV oddziałuje jedynie miejscowo, zatem jeśli woda w późniejszym etapie przepływa przez kolejne rury, może ulec ponownemu zanieczyszczeniu.

Lampa UV do uzdatniania wody – konserwacja

Aby zagwarantować długą żywotność, lampy bakteriobójcze również potrzebują odpowiedniej konserwacji i znajomości kilku istotnych wskazówek eksploatacyjnych, które zapewnią jej prawidłowe działanie na lata. Najważniejszą zasadą jest dbanie o czystość rur osłonowych – jakikolwiek ewentualny osad musi zostać niezwłocznie usunięty. Do tego celu mogą służyć specjalne preparaty dostępne na rynku. Niektóre lampy posiadają nawet systemy samoczyszczące w celu uniknięcia wspomnianych wcześniej zabrudzeń.

Warto także pamiętać o tym, że lampy UV zostały zaprojektowane z myślą o pracy ciągłej, zatem nie należy odłączać ich od prądu bez wyraźnej potrzeby, którą może być np. kilkudniowy wyjazd wakacyjny.

Lampa bakteriobójcza do wody – dlaczego warto?

Czy warto zatem inwestować w oczyszczanie wody promieniami UV? Zdecydowanie tak. Dzięki niemu woda jest zabezpieczona przed wirusami, bakteriami, grzybami, skład fizykochemiczny nie ulega zmianie (prawie), redukcji ulegają też substancje organiczne co jest zjawiskiem pozytywnym.

W przypadku lamp bakteriobójczych rezygnujemy również z czyszczenia chemicznego, które może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Następny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl